Vital studio Leoš Kubela

Masáže

Slovo masáž pochází z řeckého slova "massein" neboli "hnětení". Masér za pomoci éterických olejů, masážních emulzí stimuluje příslušné části lidského těla jako jsou svaly, vazy, klouby a šlachy. Je to jedna z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, které vám mohou pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu.

Uvolněné tělo je aktivnější a dovolí vám dosáhnout vašich denních cílů s větším klidem. Lidské tělo potřebuje lidský dotek a toho nám naše uspěchaná doba mnoho neposkytuje. Léčivá moc doteku odstraňuje stres, omlazuje a dává blahodárný pocit zdraví. Dejte sami sobě nebo vašim blízkým krásný dárek.

Účinek masáže

Masážními hmaty dosáhneme v organismu odezvy, určitého léčebného účinku, a to nejen v místě působení, ale i na vzdálených místech nebo dokonce v celém organismu. Místní odezva má převážně charakter prosté reakce na mechanické působení. Dojde především k odstranění povrchních zrohovatělých buněk pokožky a tím se uvolní póry. Zlepší se tak prokrvení kůže a podkoží, čímž dochází ke zvýšenému přísunu kyslíku, živin, ale i ochranných látek.

Působením na nervová zakončení v kůži se zmírňuje a utlumuje kožní bolest. Hlubšími masážními hmaty lze rozrušit svalové zatvrdliny, srůsty, eventuálně jizevnatou tkáň v kloubních pouzdrech nebo šlachových pochvách. Masáží lze rovněž urychlit vstřebávání a odplavení zánětlivých výpotků nebo otoků. Dochází k rychlejšímu zotavení svalů po zátěží, lepší se svalová výkonnost.

Nervová zakončení v kůži, podkoží, svalech a šlachách přenášejí po mechanickém podráždění impulsy reflexním obloukem do vnitřních orgánů v dané oblasti. Dají se tak reflexní cestou ovlivnit porušené funkce těchto orgánů. Vzruchy přenesené nervovými drahami do mozku mají vliv nejen na jeho řídící a regulační činnost, ale i na psychiku, čímž se dá vysvětlit zklidňující nebo naopak dráždivý, stimulující účinek masáže.